We.eatlove


Live in each season as it passes; breathe the air, drink the drink, taste the fruit, and resign yourself to the influence of the earth!

― Henry David Thoreau


Screen Shot 2016-08-27 at 22.55.49©Nazlı Erdemirel


 

We eat love, yaklaşık üç yıl önce, muhtemelen sadece birkaç arkadaş ile paylaştığımız bir sofra etrafında başladı. Sadece bu toplanma halini ve deneyimleri anlatmak amaçlı başlamasına rağmen yer değiştiren/ dinamik bir mutfak halini aldı. Dostlarımızın evlerinde açık akşam yemeklerine eklemlendi. Ve proje beklentilerimizin de ötesinde bir noktaya geldi. Bu süre içerisinde geçtiğimiz mutfaklardan aldıklarımız, ve devamında elde ettiğimiz deneyimler bizim için çok değerli oldu.

Proje şimdi üretimlerini sizinle de paylaşıyor, hiçbir mekan ya da işletmeye bağlı olmaksızın. Kullandığımız malzemeler, öncelikle kendi ürettiklerimiz. Henüz üretemediklerimiz ise büyük marketler/ zincirlerden değil, olabildiğince yerel üreticilerden. Esnaflardan, güvendiğimiz insanların bahçesinden. Bildiğimiz pazar tezgahlarından, bostanlardan. Olabildiğince kendi elimizden. Bu nedenle işlem görmemiş ve katkısız olması bizim için önemli. Kimyasal destek yerine doğanın gücünden yararlanan üretimler bize göre daha değerli. Bu şekilde reçetelerimizi şekillendirip, yenileyerek geliştiriyoruz. Denemeler yaparken herkesle paylaşılabilir üretimler çıkması adına glutensiz, vegan, şekersiz opsiyonlara da önem veriyoruz.

Yeme eylemine bu kadar önem verirken, yaptığımız tüketimleri sorgulamayı da unutmuyoruz. Az ve öz tüketim, bu yolda bizim için en önemlisi.

 


Screen Shot 2016-08-27 at 23.40.58©Nazlı Erdemirel


Üzerine çalıştığımız etkinlikler hakkında bilgi almak ve siparişleriniz için lütfen bizimle iletişim kurun! Siparişleriniz ve detaylı bilgi için, info@we-eatlove.com eposta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçmek için lütfen sadece eposta yolunu tercih edin.

info@we-eatlove.com